Blog

a woman sitting on a bench
clocks

Jak uczyć się kilku języków na raz?

Jednoczesne łapanie kilku językowych srok za ogon może być niezłym wyzwaniem. Są jednak studenci, którzy uczą się kilku języków naraz, przy okazji nie wariując od natłoku informacji lingwistycznych. W czym tkwi sekret skutecznego uczenia się dwóch (lub więcej!) języków obcych na raz?

woman sitting on a bed with a laptop

Plusy i minusy zajęć online – przemyślenia po dwóch latach uczenia przez Skype

Chyba nigdy nie było lepszego momentu, żeby zacząć uczyć się online. Internet kipi od reklam szkół językowych, które albo uczyły online już wcześniej, albo szybko przekwalifikowały się na zajęcia online z powodu social distancing. Oto moja subiektywna, lektorska lista plusów i minusów uczęszczania na zajęcia online po ponad dwóch latach językowego uczenia (siebie i innych) wyłącznie przez Skype.

neon signs with "perfect" written on them

8 sposobów na walkę z perfekcjonizmem w nauce języka (i nie tylko)

Ci, którzy mnie znają – profesjonalnie i prywatnie – wiedzą, że jestem perfekcjonistką na odwyku. Uczyłam się w życiu kilku języków, i problem perfekcjonizmu mnie w tej kwestii zdecydowanie nie omijał. Co robić, żeby się tym wszystkim nie przeciążyć? Jak uczyć się efektywnie, ale nie do straty tchu, tracąc zapał i wypalając się szybko? Oto kilka sposobów z mojej personalnej szuflady.